Kolejny egzamin państwowy UAVO na operatora BSP

with Brak komentarzy

W dniu 29 października b.r. po raz kolejny zorganizowaliśmy egzamin państwowy UAVO na operatora bezzałogowego statku powietrznego w ośrodku.

Tym razem do egzaminu przystąpiło 9 osób, w tym 6 osób podeszło do egzaminu państwowego BVLOS (poza zasięgiem wzroku) i 3 osoby do egzaminu VLOS (w zasięgu wzroku). Serdecznie gratulujemy wszystkim 8 osobom, którzy zdali zarówno część teoretyczną i praktyczną.

Jesteśmy jedynym ośrodkiem w Łodzi i woj. łódzkim, który regularnie, raz na miesiąc organizuje egzaminy państwowe UAVO. Serdecznie zapraszamy do naszego ośrodka na szkolenia VLOS, BVLOS i MR do 25 kg, które prowadzimy przez cały rok.

Egzamin na operatora drona

Egzamin państwowy UAVO składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej, jednak VLOS i BVLOS różni się od siebie, tj.:

  • VLOS – egzamin trwa 1h, składa się z 5 modułów po 12 pytań
  • BVLOS – egzamin trwa 1.5h, składa się z 9 modułów po 12 pytań

Aby zdać egzamin państwowy UAVO trzeba zdać każdy moduł, tzn. należy uzyskać co najmniej 75% poprawnych odpowiedzi z każdego modułu (można zrobić 3 błędy w każdym module). Nie ma możliwości np. zdania jednego modułu w 100%, a z innego uzyskania mniej niż 75% poprawnych odpowiedzi.

Część praktyczna różni się znacząco zakresem wykonywanych zadań w czasie egzaminu państwowego, tj.:

  • VLOS – kursant wykonuje określone przez egzaminatora figury w zasięgu wzroku, np. kółko, kwadrat, trójkąt.
  • BVLOS – kursant wykonuje zakres egzaminu VLOS, a następnie przychodzi do operacji poza zasięgiem wzroku, np. loty na kamerze, loty autonomiczne.

 

Co dalej?

Po zdanym egzaminie państwowym UAVO, przyszli operatorzy bezzałogowych statków powietrznych otrzymają świadectwo kwalifikacji wydane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego i mogą zacząć wykonywać loty swoimi dronami w celach komercyjnych. W czasie tego egzaminu państwowego wszyscy kursanci podeszli do egzaminu państwowego UAVO w kategorii wagowej do 5 kg., ale w naszym ośrodku możesz podnieść kategorię wagową swoich uprawnień do 25 kg na wielowirnikowiec.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń w zakładce Szkolenia.

W ośrodku co miesiąc organizujemy egzaminy państwowe UAVO na operatora bezzałogowego statku powietrznego. Informacje o najbliższym terminie egzaminu znajdziesz w zakładce Egzaminy państwowe.

Pamiętaj, że możesz sam skontaktować się z egzaminatorem i wybrać indywidualnie odpowiedni dla siebie termin egzaminu państwowego. Listę egzaminatorów Urzędu Lotnictwa Cywilnego również znajdziesz na naszej stronie w zakładce Lista egzaminatorów UAVO.

Jeśli nie uczestniczyłeś w szkoleniu w naszym ośrodku, możesz również podejść do egzaminu państwowego w najbliższym terminie. Skontaktuj się z nami, w celu ustalenia szczegółów.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress