Krok po kroku: Ranking 5 najciekawszych filmów o dronach w 2016 i 2017r.

with Brak komentarzy

Jest to nasz #2 artykuł z wakacyjnego cyklu #krokpokroku, podczas którego publikujemy artykuły o dronach w każdy poniedziałek i piątek.

Jako, że pogoda nas nie rozpieszcza, a wręcz zachęca do pozostania w domu przed TV zamiast latania w deszczu (co oczywiście odradzamy), przygotowaliśmy dzisiaj dla Ciebie subiektywny ranking 5 najciekawszych filmów o dronach lub związanych z tematyką dronów. Możecie je spokojnie nadrobić w te wakacje 😉

Naszym głównym kryterium w tym przypadku, były najnowsze filmy o dronach z 2016 i 2017r., które pokazują ich branżę, możliwości i to w jaki sposób są lub mogą być używane z różnej perspektywy. Zapraszamy do czytania i obejrzenia zwiastunów!
No to lecimy! 😉

 

1. Spiderman Homecoming
– dron, który Spiderman dostaje od Iron Mana

spiderman drone

 

Jest to świeżutki film o Spidermanie od Marvela. Film jest o tyle ciekawy dla nas, ponieważ drona którego widzicie w zwiastunie, można już kupić! Do niego jest też zrobiona dedykowana aplikacja Spider-Drone, dzięki której możesz sprawdzać swoje postępy w lotach i obejrzeć galerię zdjęć i filmów. Natomiast sam dron, jest bardzo mały, niewielki, przez co od razu przypomina nam drona, który wyleciał z klatki piersiowej Spidermana. Po co Spiderman miał drona? Odpowiedź jest prosta – żeby zwiększyć zasięg swojego widzenia. Twórcy filmu przygotowali dla fanów Spidermana nie lada gratkę – i Ty też możesz kupić swojego Drona Spidermana.

Dlaczego warto obejrzeć?

Chociażby dlatego, żeby obejrzeć kolejną historię Spider-Mana w najnowocześniejszym wykonaniu. Efekty specjalnie jak zawsze niezawodne, szybkie tempo akcji trzymają nas w napięciu.

  • Cena drona w wersji podstawowej bez kamery: 89.99 $
  • Cena drona w wersji rozszerzonej: 150$ możliwość streamingu, wideo i zdjęcia w jakości HD

Rozpakowywanie drona - unboxing 1 

Rozpakowywanie drona - unboxing 2 

Filmik instruktażowy nr 1 jak latać dronem  

Filmik instruktażowy nr 2 jak uruchomić drona

 

2. Drone

film drone 2017

 

Film opowiada historię o operatorze bezzałogowego statku powietrznego, który prowadzi tajne misje lotnicze poza zasięgiem wzroku, prowadzące do zabijania konkretnych „celów”. Jego rodzina nie wie o tym, czym on dokładnie zajmuje się, jednak może zmienić się to w momencie kiedy do życia Neila (Sean Bean) wkracza pakistański biznesman.

Dlaczego warto obejrzeć?

Jest to temat, który zaczyna funkcjonować coraz częściej w mediach, a w szczególności staje się jednym z typowych motywów filmów związanych z dronami. Przedstawia prawdopobną historię operatora drona, a także pośrednio przedstawia zalety i wady takiej pracy w USA.

 

3. National Bird

film national bird 2016

 

Film „National Bird” jest bardzo podobny tematycznie do wcześniej wspomnianego filmu „Drone”, jednak polecamy Ci go ze względu na pokazanie  tej tematyki z trochę innej perspektywy. Trzech amerykańskich, wojskowych weteranów – informatorów, przerywa milczenie w sprawie używania dronów w wojnie przez Amerykę.

Dlaczego warto obejrzeć?

Żeby poznać odpowiedzi na następujące pytania:

  • Dlaczego zdecydowali się wyjawić światu najpilniej strzeżony sekret USA?
  • Czy nie obawiają się, że przez to mogą być pociągnięci do odpowiedzialności na podstawie Aktu Szpiegowskiego?
  • Czy decydują się wyjawić prawdę przez męczące ich poczucie winy w uczestniczeniu w zabijaniu ludzi w innych krajach?

W każdym razie, reżyser filmu Sonia Kennebeck i producenci Wim Wenders oraz Errol Morris, fantastycznie przedstawiają jak wygląda wnętrze tego sekretnego programu w USA, i jak nigdy do tej pory w tak rzetelny sposób ujawniają ogrom informacji z „pierwszej ręki”, łącząc historię weteranów i osób, które przeżyły zabójcze ataki dronów.

 

4. The Divergent Series: Allegiant

The Divergent Series: Allegiant

 

Jest to kolejna część z całej Sagi, tym razem o tytule Wierna. Film opowiada o tym jak Tris i „Cztery” postanawiają wyruszyć poza mury swojego miasta i jak ich losy toczą się od tego momentu. Jest to film przypominający trochę historie o klimacie post apokaliptycznym, są również pokazane drony – taksówki i jak w przyszłości może odbywać się transport z ich użyciem.

Dlaczego warto obejrzeć?

Polecamy go chociażby ze względu na pokazaną technologię przyszłości. Sam fakt wymyślenia dronów sterowanych palcami, które rozszerzają nasze pole widzenia i tworzą tarczę obronną, chroniącą przed strzałami jest niesamowity! Takie rozwiązanie idealnie sprawdziłoby się do szkoleń dla służby mundurowych, np. Wojska czy Obrony Terytorialnej. Jeśli mielibyśmy taki sprzęt w Polsce, to sami chcielibyśmy się zgłosić na jego testowanie! Zresztą, sami zobaczcie jak można sterować drony palcami. Film jest absolutnie godny polecenia, chociażby ze względu na efekty specjalne i inne technologie szpiegowskie.

 

5. Inferno

inferno film

 

 Film opowiada o historii profesora, który zajmuje się symboliką i ma pewną zagadkę do rozwiązania. Dron w tym filmie jest użyty przez służby mundurowe. Dlaczego polecamy? Ponieważ, w trakcie filmu możemy obejrzeć w jaki sposób nagrano lot drona w BVLOSie, ale przede wszystkim pokazano to, że drony mogą być używane do ścigania podejrzanych. W tym przypadku, w filmie użyto heksakoptera, ale nie tak dawno pisaliśmy o patencie Amazona, na małe drony dla policjantów i innych służb wojskowych, które miałyby służyć do tego samego celu. My w poprzednim poście pisaliśmy o dronach tak małych, że mogłyby spoczywać na ramieniu, np. policjanta.

 

Znaleźliśmy też amatorski filmik nagrany telefonem, który przypadkowo nagrał scenę jak wyglądało latanie dronem i nagrywanie sceny z pogoni z filmu z Florencji w ogrodach Boboli. Oczywiście, pamiętajcie że nie można latać nad ludźmi jak to jest pokazane na filmiku. 

 

Jeśli znasz jeszcze jakiś inny film o dronach lub związany z dronami, który jest godny polecenia, to daj nam koniecznie znać.

Zobaczymy i zrecenzujemy go na pewno!

A teraz, zaczynamy weekendowe oglądanie filmów o dronach! 😉

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress