Dla kogo?

Dla wszystkich operatorów bezzałogowych statków powietrznych, którzy chcą zwiększyć swoją kategorię wagową na wielowirnikowca (MR) do 25 kg. Szkolenie ma na celu podniesienie już posiadanych kwalifikacji jako operatora bezzałogowych statków powietrznych, w celu podwyższenia kompetencji i uprawnień, których dotychczasowy zakres został określony w Świadectwie Kwalifikacji posiadanym przez operatora.

Szkolenie zakłada, że jego uczestnik jest już licencjonowanym członkiem personelu lotniczego, co oznacza, że posiada niezbędną wiedzę, która pozwoliła mu na zdanie egzaminu na poziomie co najmniej uprawnień podstawowych do wykonywania operacji komercyjnych w zasięgu wzroku – VLOS lub poza zasięgiem wzroku –  BVLOS.

Zakres szkolenia

W trakcie szkolenia poznasz różnicę w pilotowaniu dronem cięższym, dedykowanym np. do wykonywania usług przemysłowych.

Będziesz mógł sprawdzić jak dron powyżej 5 kg zachowuje się w powietrzu, jaka jest jego aerodynamika i poznasz nawyki oraz „dobre praktyki”, które stosuje się w lataniu dronami przemysłowymi.

Czas i koszt trwania szkolenia

Warto pomyśleć o podniesieniu kwalifikacji w czasie szkolenia VLOS, BVLOS czy INS. Jeśli zdecydujesz się na latanie dronem cięższym, wtedy tylko raz płacisz za egzamin państwowy – tj. 207 zł. Jeśli zdecydujesz się podnieść kategorię wagową później – po szkoleniu, wtedy musisz zapłacić 306 zł za egzamin państwowy podnoszący uprawnienia na wielowirnikowca do 25 kg.

Szkolenie trwa łącznie 1,5 godziny.

Cena zawiera szkolenie praktyczne oraz wypożyczenie drona na czas egzaminu państwowego.

Do szkolenia można przystąpić w trakcie szkolenia VLOS lub BVLOS.

Zajrzyj do wpisu o dronie przemysłowym, gdzie dowiesz się dlaczego warto zdecydować się na latanie dronami do 25kg.

 

  • Koszt szkolenia: 599 zł brutto
  • Czas trwania: 1.5 h
  • Miejsce szkolenia: woj. łódzkie
  • Kontakt: 506937800 lub biuro@geo-uav.eu