Szkolenie VLOS Basic – szczególnie dedykowane dla osób, które mają już doświadczenie w pilotowaniu dronów.

Szkolenie 2+1

Dwa dni szkolenia teoretycznego połączone z sesjami ćwiczeniowo-szkoleniowymi na symulatorach lotów. W czasie tego szkolenia poznajesz wiedzę teoretyczną oraz nabywasz umiejętności praktycznych, pozwalających na przystąpienie do jednodniowego, podstawowego szkolenia praktycznego.

Zakres szkolenia teoretycznego – 2 dni:

  1. Podstawy prawa lotniczego
  2. Człowiek jako pilot bezzałogowego statku powietrznego – możliwości i ograniczenia
  3. Zasady wykonywania lotów
  4. Bezpieczeństwo wykonywania lotów i sytuacje niebezpieczne
  5. Wiedza ogólna o bezzałogowym statku powietrznym

Podczas szkolenia teoretycznego zdobywacie Państwo wiedzę wymaganą do uzyskania świadectwa kwalifikacji operatora UAV, które jest potrzebne do celów innych niż rekreacyjne i sportowe oraz do bezpiecznego i świadomego wykonywania lotów i obsługi bezzałogowych statków powietrznych w zasięgu wzroku.

 

Zakres szkolenia praktycznego – 1 dzień:

Jednodniowe, podstawowe szkolenie praktyczne pozwala nabyć Ci umiejętności praktyczne do bezpiecznego i odpowiedzialnego pilotowania bezzałogowych statków powietrznych.

Szkolenie praktyczne realizowane jest w formie ćwiczeń naziemnych na symulatorach oraz szkolenia praktycznego w locie. Szkolenie praktyczne kończy się egzaminem wewnętrznym, który weryfikuje zdobytą wiedzę i pozwala pewniej przystąpić do egzaminu państwowego. Koniecznie zajrzyj w zakładkę egzaminy państwowe gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje i linki, potrzebne do przystąpienia do egzaminu.

 

Dlaczego szkolenie lotnicze VLOS?

Szkolenie lotnicze VLOS (Visual Line Of Sight) dla operatorów bezzałogowych statków powietrznych, czyli wykonywanie operacji w zasięgu wzroku. Co to znaczy? Oczy operatora są „nieuzbrojone”, a on sam bezpośrednio obserwuje swój statek powietrzny w czasie wykonywania operacji lotniczych. Dzięki temu szkoleniu, możecie Państwo podejść do egzaminu państwowego i uzyskać Świadectwo Kwalifikacji Personelu lotniczego, czyli takie uprawnienia, które pozwalają na wykonywanie lotów komercyjnych bezzałogowym statkiem powietrznym w zasięgu wzroku. Takie uprawnienia pozwala zacząć zarabiać na lataniu komercyjnym, i zarabianiu na filmach czy zdjęciach wykonanych z drona. Mając Świadectwo Kwalifikacji VLOS możecie już Państwo rozpocząć swoją własną działalność gospodarczą o profilu lotniczym.

W naszym ośrodku GEO-UAV szkolenia lotnicze prowadzimy przez cały czas, również prowadzimy szkolenia VLOS w każdy weekend!

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi promocjami, koniecznie zajrzyj do zakładki Aktualności.

W razie pytań zadzwoń 506 937 800 lub napisz biuro@geo-uav.eu do nas.

  • Koszt szkolenia: 1799 zł brutto
  • Czas trwania: 3 dni
  • Miejsce szkolenia: woj. łódzkie
  • Kontakt: 506937800 lub biuro@geo-uav.eu