Szkolenie VLOS PRO MR 25KG – dedykowane dla osób chcących uzyskać uprawnienia podstawowe, na loty komercyjne każdym typem drona do 5kg oraz wielowirnikowcem do 25kg.

Szkolenie składa się z dwóch części: teoretyczne (14h) oraz praktyczne (4h) plus obsługa naziemna (2h) oraz latanie cięższym dronem – wielowirnikowcem do 25kg (6h). Uwaga! Przed tym szkoleniem, należy zrobić badanie lotniczo-lekarskie u lekarza orzecznika.

Zakres szkolenia teoretycznego  

 1. Podstawy prawa lotniczego
 2. Człowiek jako operator bezzałogowego statku powietrznego – możliwości i ograniczenia
 3. Zasady wykonywania lotów VLOS
 4. Bezpieczeństwo wykonywania lotów i sytuacje niebezpieczne
 5. Wiedza ogólna o bezzałogowym statku powietrznym (budowa, mechanika).

Zakres szkolenia praktycznego

Szkolenie praktyczne pozwala nabyć umiejętności praktyczne do bezpiecznego i odpowiedzialnego pilotowania bezzałogowych statków powietrznych. W czasie szkolenia są przeprowadzane również sytuacje awaryjne i niebezpieczne pod nadzorem Instruktora prowadzącego dwoma rodzajami dronów: wielowirnikowcem do 5kg i wielowirnikowcem do 25kg.

Szkolenie praktyczne realizowane jest w formie ćwiczeń naziemnych na symulatorach oraz szkolenia praktycznego w locie.

Dlaczego szkolenie lotnicze VLOS?

Szkolenie lotnicze VLOS (Visual Line Of Sight) dla operatorów bezzałogowych statków powietrznych, czyli wykonywanie operacji w zasięgu wzroku. Co to znaczy? Oczy operatora są „nieuzbrojone”, a on sam bezpośrednio obserwuje swój statek powietrzny w czasie wykonywania operacji lotniczych. Dopuszcza się chwilowe zerkanie na parametry lotu (ilość satelit, stan naładowania baterii, itd.) w celu zwiększenia bezpieczeństwa lotu.

Jest to podstawowe uprawnienie pozwalające na wykonywanie lotów komercyjnych. Po zakończonym pozytywnie szkoleniu, kursant może przystąpić do egzaminu państwowego, który jest cyklicznie organizowany w ośrodku.  Egzamin na uprawnienia VLOS MR 25kg odbywa się przez egzaminatorem z Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej (ULC).

Koszty dodatkowe:

 • 214 zł za wpis i wydanie Świadectwa Kwalifikacji UAVO (płatność do ULC)
 • należy wykupić OC operatora do lotów komercyjnych (np. www.finansowachata.pl)

W naszym ośrodku GEO-UAV szkolenia lotnicze prowadzimy przez cały czas, również prowadzimy szkolenia VLOS w weekendy (pt, sb, ndz).

W razie pytań zadzwoń 506 937 800 lub napisz biuro@geo-uav.eu do nas.

 • Koszt szkolenia: 2099 zł brutto
 • Czas trwania: 4 dni
 • Miejsce szkolenia: woj. łódzkie
 • Kontakt: 506937800 lub biuro@geo-uav.eu