Szkolenie lotnicze VLOS – w zasięgu wzroku, tzw. prawo jazdy na drona

Szkolenie lotnicze VLOS (Visual Line Of Sight) dla operatorów bezzałogowych statków powietrznych, czyli wykonywanie operacji w zasięgu wzroku. Co to znaczy? Oczy operatora są „nieuzbrojone”, a on sam bezpośrednio obserwuje swój statek powietrzny w czasie wykonywania operacji lotniczych. Dzięki temu szkoleniu, możecie Państwo podejść do egzaminu państwowego i uzyskać Świadectwo Kwalifikacji Personelu lotniczego, czyli takie uprawnienia, które pozwalają na wykonywanie lotów komercyjnych bezzałogowym statkiem powietrznym w zasięgu wzroku. Takie uprawnienia pozwala zacząć zarabiać na lataniu komercyjnym, i zarabianiu na filmach czy zdjęciach wykonanych z drona. Mając Świadectwo Kwalifikacji VLOS możecie już Państwo rozpocząć swoją własną działalność gospodarczą o profilu lotniczym.

Szkolenie VLOS składa się z:
a) Szkolenia teoretycznego
b) Szkolenia na symulatorach
c) Szkolenia praktycznego

Szkolenie VLOS teoretyczne obejmuje następującą tematykę:

  1. Podstawy prawa lotniczego
  2. Człowiek jako pilot bezzałogowego statku powietrznego – możliwości i ograniczenia
  3. Zasady wykonywania lotów
  4. Bezpieczeństwo wykonywania lotów i sytuacje niebezpieczne
  5. Wiedza ogólna o bezzałogowym statku powietrznym

Podczas szkolenia teoretycznego zdobywacie Państwo wiedzę wymaganą do uzyskania świadectwa kwalifikacji operatora UAV, które jest potrzebne do celów innych niż rekreacyjne i sportowe oraz do bezpiecznego i świadomego wykonywania lotów i obsługi bezzałogowych statków powietrznych w zasięgu wzroku. Szkolenie praktyczne realizowane jest w formie ćwiczeń naziemnych na symulatorach oraz szkolenia praktycznego w locie. Szkolenie praktyczne kończy się egzaminem wewnętrznym, który weryfikuje zdobytą wiedzę i pozwala pewniej przystąpić do egzaminu państwowego. Koniecznie zajrzyj w zakładkę egzaminy państwowe gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje i linki, potrzebne do przystąpienia do egzaminu.

Natomiast, jeśli chcesz dowiedzieć się, kiedy w najbliższym czasie organizujemy szkolenie VLOS, to koniecznie zajrzyj do zakładki terminy szkoleń.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi promocjami, koniecznie zajrzyj do zakładki Aktualności.

Pamiętaj, w każdy piątek rozpoczynają się szkolenia w naszym ośrodku.

W razie pytań zadzwoń 506 937 800 lub napisz biuro@geo-uav.eu do nas.

  • Koszt szkolenia: 1199 zł brutto
  • Czas trwania: 3 dni
  • Miejsce szkolenia: woj. łódzkie
  • Kontakt: 506937800 lub biuro@geo-uav.eu