Szkolenie BVLOS PRO – dedykowane dla osób, które chcą latać poza zasięgiem wzroku dronami do 25kg.

Szkolenie składa się z dwóch części: teoretyczne (25h) oraz praktyczne (18h) plus obsługa naziemna (4h), w tym latanie wielowirnikowcem do 5kg i do 25kg. Uwaga! Przed tym szkoleniem, należy zrobić badanie lotniczo-lekarskie u lekarza orzecznika.

Zakres szkolenia teoretycznego  

 1. Prawo lotnicze
 2. Meteorologia
 3. Człowiek jako operator bezzałogowego statku powietrznego.
 4. Nawigacja
 5. Procedury operacyjne.
 6. Osiągi i planowanie lotu.
 7. Obsługa, budowa i mechanika
 8. Zasady wykonywania lotów w zasięgu wzroku (VLOS) i poza zasięgiem wzroku (BVLOS).
 9. Bezpieczeństwo wykonywania lotów i sytuacje niebezpieczne.

Zakres szkolenia praktycznego  

Szkolenie praktyczne pozwala nabyć umiejętności praktyczne do bezpiecznego i odpowiedzialnego pilotowania bezzałogowych statków powietrznych w zasięgu i poza zasięgiem wzroku. W czasie szkolenia są przeprowadzane również sytuacje awaryjne i niebezpieczne pod nadzorem Instruktora prowadzącego dwoma rodzajami dronów: wielowirnikowcem do 5kg i wielowirnikowcem do 25kg.

Dlaczego szkolenie lotnicze BVLOS ?

Szkolenie BVLOS (Beyond Visual Line Of Sight), czyli wykonywanie operacji poza zasięgiem wzroku (operator steruje bezzałogowym statkiem powietrznym tylko na podstawie danych telemetrycznych). Jest to zaawansowane szkolenie lotnicze, dzięki któremu będziecie mogli Państwo podejść do egzaminu państwowego i uzyskać uprawnienia do wykonywania lotów komercyjnych bezzałogowym statkiem powietrznym poza zasięgiem wzroku.

Pod względem zakresu wiedzy, jest ono znacznie bardziej rozbudowane niż szkolenie VLOS. Podczas kursu dowiecie się Państwo, m.in. o analizie stref lotów, zabezpieczeniu strefy wykonywania lotów BVLOS, systemie UTM Pansa, U-SPACE, oraz nowych rodzajach lotów BVLOS.

Szkolenie kończy się egzaminem wewnętrznym, który weryfikuje zdobytą wiedzę i pozwala pewniej przystąpić do egzaminu państwowego.

Po zakończonym pozytywnie szkoleniu, kursant może przystąpić do egzaminu państwowego, który jest cyklicznie organizowany w ośrodku.  Egzamin na uprawnienia BVLOS do MR 25kg odbywa się przed egzaminatorem z Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej (ULC).

Koszty dodatkowe:

 • 214 zł za wpis i wydanie Świadectwa Kwalifikacji UAVO (płatność do ULC)
 • należy wykupić OC operatora do lotów komercyjnych (np. www.finansowachata.pl)

W naszym ośrodku GEO-UAV szkolenia lotnicze prowadzimy przez cały czas, również prowadzimy szkolenia VLOS w weekendy (pt, sb, ndz).

W razie pytań zadzwoń 506 937 800 lub napisz biuro@geo-uav.eu do nas.

 • Koszt szkolenia: 4399 zł brutto
 • Czas trwania: 7 dni
 • Miejsce szkolenia: woj. łódzkie
 • Kontakt: 506937800 lub biuro@geo-uav.eu