Szkolenie BVLOS Basic – dedykowane dla osób, które mają już doświadczenie w pilotowaniu dronów

Szkolenie 3+2

Trzy dni szkolenia teoretycznego BVLOS Basic połączone z sesjami ćwiczeniowo-szkoleniowymi na symulatorach lotów. W czasie tego szkolenia poznajesz wiedzę teoretyczną oraz nabywasz umiejętności praktycznych, pozwalających na przystąpienie do dwudniowego, podstawowego szkolenia praktycznego.

Zakres szkolenia teoretycznego – 3 dni:

 1. Podstawy prawa lotniczego
 2. Meteorologia
 3. Człowiek jako pilot bezzałogowego statku powietrznego – możliwości i ograniczenia
 4. Nawigacja w lotach bezzałogowych
 5. Procedury operacyjne
 6. Osiągi i planowanie lotu
 7. Zasady wykonywania lotów
 8. Bezpieczeństwo wykonywania lotów i sytuacje niebezpieczne
 9. Wiedza ogólna o bezzałogowym statku powietrznym

Podczas szkolenia teoretycznego BVLOS Basic zdobywacie Państwo wiedzę wymaganą do uzyskania świadectwa kwalifikacji operatora UAV, które jest potrzebne do celów innych niż rekreacyjne i sportowe oraz do bezpiecznego i świadomego wykonywania lotów i obsługi bezzałogowych statków powietrznych poza zasięgiem wzroku.

Zakres szkolenia praktycznego – 2 dni:

Dwudniowe, podstawowe szkolenie praktyczne BVLOS Basic pozwala nabyć Ci umiejętności praktyczne do bezpiecznego i odpowiedzialnego pilotowania bezzałogowych statków powietrznych.

Szkolenie praktyczne realizowane jest w formie ćwiczeń naziemnych na symulatorach oraz szkolenia praktycznego w locie. Szkolenie praktyczne kończy się egzaminem wewnętrznym, który weryfikuje zdobytą wiedzę i pozwala pewniej przystąpić do egzaminu państwowego. Koniecznie zajrzyj w zakładkę egzaminy państwowe gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje i linki, potrzebne do przystąpienia do egzaminu.

Dlaczego szkolenie lotnicze BVLOS ?

Szkolenie BVLOS (Beyond Visual Line Of Sight), czyli wykonywanie operacji poza zasięgiem wzroku (operator steruje bezzałogowym statkiem powietrznym tylko na podstawie danych telemetrycznych).
Jest to zaawansowane szkolenie lotnicze, dzięki któremu będziecie mogli Państwo podejść do egzaminu państwowego i uzyskać uprawnienia do wykonywania lotów komercyjnych bezzałogowym statkiem powietrznym poza zasięgiem wzroku.

Pod względem zakresu wiedzy, jest ono znacznie bardziej rozbudowane niż szkolenie VLOS. Podczas kursu dowiecie się Państwo, m.in. o analizie stref lotów, zabezpieczeniu strefy wykonywania lotów, sytuacjach awaryjnych, czy też o odpowiednich procedurach postępowania.

Szkolenie praktyczne realizowane jest w formie ćwiczeń naziemnych na symulatorach oraz szkolenia praktycznego w locie. Szkolenie praktyczne kończy się egzaminem wewnętrznym, który weryfikuje zdobytą wiedzę i pozwala pewniej przystąpić do egzaminu państwowego.

W naszym ośrodku GEO-UAV szkolenia lotnicze prowadzimy przez cały czas, również prowadzimy szkolenia BVLOS w każdy weekend!

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi promocjami, koniecznie zajrzyj do zakładki Aktualności.

W razie pytań zadzwoń 506 937 800 lub napisz biuro@geo-uav.eu do nas.

 • Koszt szkolenia 3499 zł brutto
 • Czas trwania 5 dni
 • Miejsce szkolenia woj. łódzkie
 • Kontakt 506937800 lub biuro@geo-uav.eu